Spálňa

Je retroštýl v spálni „in“?

Spálňa je miestnosť, kde strávime približne tretinu svojho života. Ak ste sedmospáč je to ešte viac, a preto by sedmospáči mali tento článok čítať oveľa pozornejšie. Lebo je dôležité, aby sme sa v spálni cítili príjemne, aj keď tam väčšinu času iba prespíme, je lepšie sa budiť v miestnosti, ktorá sa nám páči a vdýchne nám energiu a chuť odštartovať nový deň s úsmevom na perách. Preto vám prezradíme, ktoré trendy sú dnes v spálňach „in“.

Aké materiály v spálňovom nábytku sú trendy?

Ide o spojenie prírody – dreva a kože, najlepšie v jemných hnedých farbách. Ďalšou obľúbenou kombináciou je spojenie dreva s plastom. Čo sa týka farieb, tak by nemali byť veľmi agresívne, vyberáme jemné, pestré farby, ktoré nám rozžiaria spálne. Taktiež sa môžeme hrať s kontrastom farieb na stenách – kontrast čiernej a bielej, ktorý je doplnený jednou stenou sviežej, výraznej farby je tiež v kurze.

Užitočným trendom sú rastliny, ktoré svojou zeleňou spálňu opticky zohrievajú, zachytávajú prach a taktiež robia vzduch v spálni sviežejším. „In“ je papradie skvelo ladí s prírodnými drevenými materiálmi. Medená farba doplnkov, ako sú vázy, kľučky či rôzne dekorácie, miestnosť tiež príjemne zohrieva. Ak si vyberieme retro posteľ medenej farby, tiež dodá spálni pekný výraz, potom však musíme byť opatrnejší a s ďalšou medenou farbou šetriť. Všetkého veľa škodí.

Dnes spálne obľubujú dve línie – historickú a retrodizajnovú. Pri prvej línii sa nebojte oprášiť starý nábytok, ktorý má stará mama na povale alebo nájsť jednoduché barokové dizajnové kúsky. Retrodizajn je typický veľkou dávkou vlastnej kreativity, nebojte sa kombinovať nekombinovateľné a nájdite v pivnici oldschoolový nábytok, ktorý ste už dávno chceli vyhodiť. Teraz je na to najlepšia chvíľa.