Doplnky a dekorácieRady a triky

Vyrábate si niečo doma vlastnoručne?

Aj Vy ste si všimli, že v dnešnej dobe je čo raz menej domácich kutilov? Väčšina z nás sa spolieha na techniku a než by sme si mali niečo vyrobiť podomácky, tak zájdeme do obchodu a vec, ktorú potrebujeme si radšej kúpime.

Môj osobný názor je, že kutilov v meste je stále menej. Na dedine nájdeme zopár kutilov a aj to staršej alebo strednej generácie. Mladí žijú s dobou a vyrábať niečo je pre nich prebytok.

Pozrite okolo seba a hneď uvidíte množstvo vecí, ktoré by ste si zvládali vyrobiť aj samy. Tak napríklad na zopnutie závesov nemusíme kupovať štipce, ale stačí kúsok látky,dekorácie podľa vášho vkusu, ktoré pripevníme na kúsok látky. Náušnice si môžte vyrábať z korálok, ktoré kúpite no aj tak náušnice budú lacnejšie. Šikovní kutilovia si môžu doma vyrobiť aj rôzne veci z dreva, napríklad rámčeky na obrázky, ktoré môžte spolu s deťmi ozdobiť podľa vlastnej fantázie.  Na dedine si ľudia samy vyrábajú aj betónové dlaždice na chodník.

Vlastnoručne vyrobené veci nie len ušetria peniaze,ale aj potešia viacej ako kupované. Tak treba sa už popozerať, čo by sa Vám v dome alebo záhrade zišlo a aspoň niečo sa pokúsiť vyrobiť sám.