Predsieň

Zariadenie do predsiene

Predsieň, alebo chodba je takisto miestnosť ktorá si pri zariaďovaní vyžaduje pozornosť a trochu plánovania. Predsieň je veľmi praktické miesto, pretože nám poskytuje priestor pre odkladanie dôležitých vecí ako sú topánky, kľúče, vetrovky, šále, čiapky a mnoho iných sezónnych záležitostí, ako sánky, lyže, snowboardy atď.

Aby každá z týchto vecí mala v predsieni svoj vyhradený priestor môžeme využiť vhodný nábytok a doplnky do predsiene. Praktický spôsob ako vytvoriť v predsieni dostatočný odkladací priestor pre šaty je vstavaná skriňa so závesným aj policovým odkladacím priestorom. V skrini nám môže vzniknúť aj iný odkladací priestor pre veľké kufre a podobne. Pre topánky je vhodný botník alebo skrinka na topánky. Veľkosť botníka závisí od počtu topánok, V prípade, že ste milovníkom topánok a disponujete väčším počtom párov ideálne riešenie je veľká topánková skriňa vyrobená na mieru podľa dispozičných možností v predsieni. Praktický je tiež vešiak, alebo vešiakový panel na rýchle zavesenie bundy alebo iného oblečenia, ktorý býva v spodnej časti doplnený o skrinky, slúžiace aj ako lavica na sedenie.

Čoraz viac sa v predsieňach môžeme stretávať so zaujímavými skrinkami na kľúče rôznych typov a farieb. Keď si na takéto zariadenie zvyknete úplne sa zbavíte problému keď sa na odchode z domu ponáhľate a neviete nájsť kľúče od bytu, alebo od auta. Podlaha v predsieni by mala byť hlavne ľahko zmývateľná a odolná. Ideálne riešenie je keramická dlažba. Drevené parkety nie sú až také ideálne, nakoľko v zime sa na podlahu v predsieni dostáva voda v podobe snehu, ktorá dlhším pôsobením spôsobuje rozmočenie a vydúvanie. Samozrejme netreba zabúdať ani na dostatočné osvetlenie v priestore.