Rady a trikyRôzne

Čo zo starým nábytkom?

Kúpili ste starý dom, ku ktorému Vám majiteľ nechal aj zariadenie, no čo teraz s ním? Určite by bola škoda vyhodiť také kusy nábytkov, ktoré sú staré, len kvôli tomu, že nie sú podľa poslednej módy.

V dnešnej dobe sa nájde veľa obdivovateľov starožitného nábytku, ktorí ho dokonca zberajú. Takže radím, aby ste prešli všetky internetové inzeráty a pokúsili sa starý nábytok možno výhodne predať.

Starý nábytok by sa mohol použiť aj niekde v pivnici alebo garáži. Ušetrili by ste ďalšie peniaze za kúpu regálov, no vy namiesto vyhadzovania peňazí môžte využiť starú skriňu.

Ďalším riešením je renovovať starý nábytok. Zbaviť starého náteru, použiť nový náter módnej farby a ozdobiť ornamentom. Takto opravený nábytok určite nájde miesto vo Vašej domácnosti napr. starú komodu môžte použiť na ukladanie hračiek, starý sekretár sa môže hodiť ako  knihovnička…Verte, že neoľutujete použitie starého nábytku, hlavne v dnešnej dobe kedy už len zriedkavo narazíte na kvalitný drevený nábytok, keďže drevo vystriedala éra napodobnenin dreva v podobe tapety na nábytku, alebo preglejky.

Majte na pamäti, že mať doma starý nábytok, je výhra v každom smere.