utorok, 23 apríla, 2024
Kuchyňa

Ako vybrať jedálenskú zostavu

Vybrať si stôl a zopár stoličiek vyzerá na prvý pohľad veľmi jednoducho. Veď sa jedná o asi najbežnejšie časti nábytku dostupné v takmer každom obchode s nábytkom.  Pre tých, čo si prešli procesom kúpy jedálenskej zostavy vedia, že to nie je až také jednoduché.  Poďme sa teda pozrieť, ako, kde a za koľko sa dá najlepšie zohnať jedálenský stôl aj so stoličkami.

Na čo si treba dávať pozor

Pri výbere stola sa zamerajte hlavne na jeho stabilitu. Ak už pri novom stole dochádza k nestabilite, časom sa jeho stav určite zhorší. Kvalitné prevedenie spojov by malo byť samozrejmosťou. Druhou najdôležitejšou vecou je vrchná doska stola. Tá by mala byť z naozaj kvalitného materiálu a mala by byť odolná voči oderu. Hrany by mali byť ošetrené ABS hranou s dostatočnou hrúbkou. (ABS hrana je plast, ktorý sa nanáša na bočné steny drevotrieskovej dosky. Ak je stôl z masívneho dreva, samozrejme táto ABS hrana nie je potrebná. Nikdy sa neuchýľte k jedálenské stolu z drevotriesky, ktorého hrany sú ošetrené lacnou laminovacou hranovacou páskou. )

jedálenská zostava

Stoličky

K jedálenskému stolu patria neodmysliteľne aj stoličky. Tie by mali byť v každom prípade minimálne štyri. Je dobré, ak sú všetky časti stoličky umývateľné. Tak si ich údržbu do značnej mieri zjednodušíte. Vaše stoličky budú tak  stále čisté a budú vyzerať ako nové.