pondelok, 4 marca, 2024
Kuchyňa

Čalúnené stoličky do kuchyne

Každá žena chce mať svoju kuchyňu, takú aby sa jej páčila a obsahovala všetko pre naše potreby. Veď práve kuchyňa je pre ženu jej kráľovstvom. V kuchyni trávi veľa času ráno, počas dňa aj večer, či je pracovný deň alebo víkend.

Pri zariaďovaní alebo prerábaní svojej kuchyne určite dbáte na každý jeden detail. Zámerom je nielen funkčná stránka vašej kuchyne, ale určite chcete, aby každého ihneď očarila. Vyberáte teda jednotlivé prvky vysnívanej kuchyne tak, aby bolo všetko tip top. Určite netraba zabúdať na svetlo, vždy sa mi páčili kuchyne v tvare U, kde jedna časť pracovnej dosky sa nachádzala priamo pred oknom. Popri varení môže matka dohliadnuť aj na svoje ratolesti hrajúce sa na dvore.

Jedným z dôležitých a zároveň praktických detailov sú stoličky. Ponuka je rozsiahla, vybrať si môžeme z kvalitných masívnych stoličiek, z kovových stoličiek, plastových alebo čalúnených. Z vlastnej skúsenosti a pozorovania okolia viem, že dosť často preferujeme práve čalúnené stoličky.

Dnes si väčšinou vyberáme také čalúnené stoličky, ktoré vieme farebne zladiť s našim interiérom. Dôležitá je teda správna voľba poťahu.  Medzi často vyberané poťahy patria asi rôznofarebné. Jedným z kritérií pri výbere čalúnenia je farba kuchynskej linky.

Keď vyberáme drevené linky, môžeme kombinovať do ľubovôle. Problém môže nastať vtedy, ak máme farebnú kuchynskú linku. Tu už musíme veľmi pozorne dbať práve na to, aby farba čalúnenia na stoličke a farba kuchynskej linky boli v symbióze.

Výberom a voľbou čalúnených stoličiek nemôžete nič pokaziť, sú stále aktuálne. Mení sa iba vzhľad stoličky a kvalita čalúnenia. Isto sa netreba obávať nechať si poradiť od dizajnérky, veď nikto učený z neba nespadol.

Pridaj komentár